Přeskočit hlavní nabídku.

Masarykův okruh

Moderní automotodrom na ploše 173 ha, uvedený do provozu byl roku 1987. Je dějištěm světových šampionátů - automobilové Grand Prix České republiky a motocyklové Velké ceny České republiky. Délka závodní tratě je 5 394 m se 14 zatáčkami a převýšením 74 m s maximálním stoupáním 0,35 %. Sedm přírodních tribun má kapacitu 155 000 diváků. Průchod okruhem je možný po zelené turistické trase vedoucí od Helenčiny studánky (viz Podkomorské lesy).

Původní Masarykův okruh byl veden po trase mezi obcemi Kohoutovice, Žebětín, Ostrovačice, Veselka, Lískovec, a sice od roku 1930, kdy se jel na okruhu vůbec první závod. Mezi první závodníky patřili např. Chiron, Nuvolari a Farina. Po posledním byla pojmenována i ostrá zatáčka na trase okruhu v lesích pod Kohoutovicemi. Později byla trasa poněkud upravena, bylo vybudováno i depo, start a cíl okruhu umístěný v Bosonohách. Fotografie okruhu ze sedmdesátých a osmdesátých let naleznete ve foto galerii.